Ostatnie artykuły

Wspólnoty i KręgiŚwiadectwa

Lubię To!
Artykuły: Relacje


Relacja z rejonowego Dnia Wspólnoty w Sosnowcu


(Czytaj dalej...)

Relacja z rejonowego Dnia Wspólnoty w Jaworznie


(Czytaj dalej...)

Powakacyjny Dzień Wspólnoty 2018 - relacja


(Czytaj dalej...)

Relacja z Oblężenia Mężczyzn Jasnej Góry 2018


(Czytaj dalej...)

Misja Francja


(Czytaj dalej...)

Paschalny Dzień Wspólnoty - relacja


(Czytaj dalej...)

Rejonowy dzień wspólnoty - marzec 2018 (relacja)


(Czytaj dalej...)

Relacja z powakacyjnego Dnia Wspólnoty

Znowu minęły wakacje i zaczął się kolejny rok pracy formacyjnej. Rozpoczął wspaniale i radośnie, bo wielu z nas cieszyło się obecnością młodych i dorosłych członków Ruchu Światło-Życie na Dniu Wspólnoty 3 września 2017r. w parafii p. w. św. Jacka w Sosnowcu. Będzie to rok szczególnej łaski, bo jesteśmy otuleni płaszczem Najświętszej Maryi Panny, wszak hasłem jest ”Sługa Niepokalanej”, więc tak jak Sługa Boży ojciec Franciszek Blachnicki, oddajmy Najlepszej Matce wszystkie nasze sprawy, te łatwe i bardzo trudne, wspólnotowe, kręgowe, osobiste. Ja mam wrażenie, że lista osób i spraw, za które chcę się modlić, stale rośnie...


(Czytaj dalej...)

Bal Jubleuszowy - relacja


(Czytaj dalej...)

Wspólnotowo przed wakacjami

W minioną niedzielę uczestniczyliśmy w kolejnym Dniu Wspólnoty. Tym razem gościła nas parafia p.w. św. Elżbiety Węgierskiej w Jaworznie. Wspólne świętowanie rozpoczęliśmy od uroczystej Eucharystii, której przewodniczył ks. Andrzej Nackowski. O oprawę muzyczną zatroszczyła się natomiast Diakonia Muzyczna.


(Czytaj dalej...)

Oaza w Łagiewnikach


(Czytaj dalej...)

Chorał w praktyce

Niektórzy uważają, że śpiew własny Kościoła staje się powoli ciekawostką historyczną, a wierni w kościołach śpiewają coraz gorzej. Takim teoriom śmiemy przeczyć  - chorał ciągle nie przestaje zachwycać zarówno dzieci, jak i dorosłych, wręcz przeciwnie: nadal jest formą modlitwy, którą wierni chcą praktykować.


(Czytaj dalej...)

Rodzinnie z Biskupem Grzegorzem


(Czytaj dalej...)

Chodzenie po linie

          Choć sport, który w wolnym czasie na Oazie Modlitwy w Częstochowie uprawiali oazowicze to slackline, to dla mnie ten czas zagłębiania się w tajemnicę Ducha Świętego mogę nazwać  po prostu chodzeniem po linie. Dlaczego? Bo trzeba zaryzykować w swoim życiu, zrezygnować ze swoich wyobrażeń na temat: „Ja i moje chrześcijaństwo”, otworzyć się na życie w Duchu Świętym. To nie jest łatwe, jak utrata stałego gruntu pod nogami i zamiana go na chybotliwą linę ( czytaj slacka ). Duch Święty wieje tam, gdzie chce, a co będzie chciał zrobić z moim życiem? Doświadczyli tego apostołowie, święty Paweł, czy jestem na takie życie gotowa ? 


(Czytaj dalej...)

Muzyczna integracja

W weekend 17 - 18 października w Skarżycach odbywały się warsztaty Diakonii Muzycznej Ruchu Światło-Życie Diecezji Sosnowieckiej. Spotkaliśmy się, by poszerzyć naszą wiedzę o muzyce liturgicznej, przez konferencje z zakresu teologii liturgii i muzyki kościelnej, które prowadził dk. Przemysław Lech. 


(Czytaj dalej...)
RSS-Feeds
Wygenerowano w sekund: 0.00
8,530,051 Unikalnych wizyt