Kategorie
Świadectwa

PIELGRZYMKA DO KROŚCIENKA 2017

W niedzielę 5 marca mogliśmy uczestniczyć w Diecezjalnej Pielgrzymce do Krościenka. Rozpoczęliśmy ją od zwiedzania i wysłuchania historii założenia i budowy domów rekolekcyjnych Domowego Kościoła przy ul. Jagielońskiej 100. Historii trudów jakie ponosili m.in Ks. Blachnicki, s. Jadwiga Skudro, aby to dzieło Boże mogło zaistnieć i przynosić owoce. Urzekła nas wielka otwartość  i gościnność Sióstr z Instytutu Niepokalanej Matki Kościoła – naszych Przewodniczek, tak oddanych Bogu i służbie na rzecz Ruchu Światło-Życie. 

Msza  Św. którą mogliśmy przeżyć w kaplicy Chrystusa Sługi przyniosła wyciszenie i radość z bycia tu i teraz, bycia we wspólnocie. W cichości modlitwy udało nam się dostrzec wszelkie dobro jakie zaistniało w naszej rodzinie, małżeństwie, dzieciach dzięki nauce Ks. Blachnickiego.
Wspólna modlitwa, chwile ciszy przy grobie Sługi Bożego Ks. Blachnickiego, słońce wpadające do namiotu spotkania przez „kolorowe kryształy” – tak nazwał je nasz synuś, wspólne rozmowy, posiłek, były jak uśmiechy Boga do nas. Na długo pozostaną w naszej pamięci.
Bogu niech będą dzięki za Was wszystkich, za ten dzień, za ulotne uśmiechy, miłe gesty i słowa. Oby dobry Bóg nam dalej błogosławił i nasz Ruch Światło-Życie przynosił dorodne owoce w każdej z gałęzi.

Ł. K. Z. D. Krzysztoń 
Krąg katedralny