Ostatnie artykuły

Wspólnoty i KręgiŚwiadectwa

Lubię To!
Dni wspólnoty
Relacja z Diecezjalnego Dnia Wspólnoty w Sosnowcu

| Wicej


Dni wspólnoty

Relacja z Diecezjalnego Dnia Wspólnoty w Sosnowcu

 

 

17 marca odbył się Diecezjalny Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie Diecezji Sosnowieckiej. Gościnne progi otworzyła przed młodzieżą i rodzinami parafia pw. Nawiedzenia NMP w Będzinie. Spotkanie rozpoczęliśmy Mszą Świętą, którą celebrował ks. Daniel Bunia.

W homilii usłyszeliśmy, jak ważne jest, byśmy umieli zostawić zgiełk świata, jego nachalne nawoływanie do robienia kariery i bicia rekordów we wszystkim. Naszym pragnieniem, naszą najważniejszą karierą, jako uczniów Jezusa Chrystusa, powinno być stałe i coraz głębsze odkrywanie Boga, Jego planu dla nas i podążanie za NIM.

Po Eucharystii przeżywaliśmy Drogę Krzyżową. Podczas IV stacji, dzięki pantomimie przygotowanej przez młodzież ze Spektaklu Lilia, mieliśmy szansę na nowo przeżyć tajemnicę uczestnictwa i współcierpienia Maryi w Męce Syna Bożego.

 

 

Na grupach dzielenia rozważaliśmy słowa papieża Franciszka, który wskazał na główne przyczyny zagubienia, osamotnienia współczesnego człowieka. Według niego są to: brak Boga, brak edukacji, brak pracy, brak rodziny i brak wspólnoty. Bez nich człowiek czuje się wyobcowany, pozbawiony korzeni. Pytaliśmy siebie, jak możemy przeciwdziałać szerzącemu się poczuciu wyobcowania dzieci, młodzieży, ale i ludzi dorosłych. Dzieliliśmy się konkretnymi działaniami i pomysłami na nowe przedsięwzięcia.

 

 

Na agapie był czas, aby nacieszyć się spotkaniem z naszymi braćmi i siostrami z różnych stron diecezji, ale też podzielić się swoim doświadczeniem spotkania z Panem Jezusem Chrystusem w codziennym życiu. Nasze rozmowy i zagłębianie się w miłość Bożą napełniły nas wielką radością. Można powiedzieć, że podczas całego spotkania unosiły się gdzieś między nami słowa psalmu: „Pan jest moim pasterzem i nie brak mi niczego”.

 

 

Na ten czas bycia we wspólnocie, w której działa Duch Święty, zapomnieliśmy o troskach i zmartwieniach, a całą nadzieję złożyliśmy na zawsze w Panu Bogu - naszym kochanym Tatusiu w niebie.

 

Iwona i Andrzej Walusiak

link do galerii na facebooki - klik

Wygenerowano w sekund: 0.01
9,000,810 Unikalnych wizyt