Ostatnie artykuły

Wspólnoty i Kręgi



Świadectwa





Lubię To!




Różne
Pierwsze w tym roku spotkanie diakonii wychowawczej

| Wicej


Różne

Pierwsze w tym roku spotkanie diakonii wychowawczej

Spotkanie o 15:00 w parafii św. Jacka w Sosnowcu Dańdówce rozpoczęliśmy przed Najświętszym Sakramentem. Prosząc o Miłosierdzie Boże dla nas i całego świata, byliśmy myślami przy tegorocznych rekolekcjach, polecaliśmy posługujących oraz tych najmniejszych, którzy zostaną nam powierzeni. Bóg przynaglał nas w swoim Słowie: „Tak też i wiara, jeśli nie byłaby połączona z uczynkami, martwa jest sama w sobie”.

 

 

Bardzo ważne, by małżonkowie mogli dobrze przeżyć rekolekcje będąc spokojni o swoje dzieci. Ale, czy tylko oni potrzebują wsparcia, by móc skorzystać z darów jakie niesie formacja w Domowym Kościele? A spotkania tych kręgów, w których liczba małych dzieci znacznie przekracza liczbę dorosłych? Zachęcamy, aby podjąć diakonię na rzecz takich kręgów, a posługując, odkryjesz dary, którymi Bóg Cię obdarzył. Pragniesz, aby Dzień Wspólnoty był także atrakcyjny dla dzieci? Może Bóg właśnie Ciebie wzywa do tego zadania!

Powyższe refleksje rodziły się podczas wspólnego zasiadania przy stole. Był też czas na wymianę doświadczeń, nie tylko poprzez słowo, ale i czyn! Po adoracji przeszliśmy do salki, gdzie chętne małżeństwa animowały różne zabawy, które można wykorzystać w pracy z dziećmi. Atmosfera radości sprzyjała ich zapamiętywaniu, a żeby mogły posłużyć też innym, zostały sfilmowane.

 

 

Diakonia wychowawcza, będąca częścią diakonii oaz rekolekcyjnych w naszej diecezji, jest na początku swej drogi. Na spotkaniu było kilka małżeństw, nad którymi czuwała dobrze nam znana para odpowiedzialnych – Agnieszka i Andrzej Bołdowscy wraz z księdzem Dawidem Kuczkiem. Wyznaczyliśmy sobie cele i zadania, które są przed nami. Jednym z nich jest postawienie pytania: Czy pragniesz zaangażować się w tworzenie tej diakonii – formując się w niej, może posługując na rekolekcjach, a może po prostu przygotowując materiały dla tej diakonii, dzieląc się swym doświadczeniem, a może… w inny sposób, który wskazuje Ci Bóg? Co masz, czym możesz się podzielić?

Zapraszamy na kolejne spotkanie, które odbędzie się 6 kwietnia o 15:00 w parafii św. Jacka w Sosnowcu Dańdówce. Podczas niego, poza kolejną porcją gier i zabaw, pochylimy się nad opracowaniem materiałów dla diakonii wychowawczej ORAR-u 1 stopnia.

 

autor: Diakonia Wychowawcza

Wygenerowano w sekund: 0.04
9,000,823 Unikalnych wizyt